Štěně s fonendoskopem

Odčervení

Je opatření proti plochým i oblým vnitřním červům. Je nutné krátce po narození, jelikož fena předává štěňatům červy tzv. transplacentárním přenosem a rovněž prostřednictvím mléka. Správným odčervením chráníte nejen svého zvířecího miláčka, ale i sebe a svoje děti (může docházet k přenosu ze zvířete na člověka).

Neodčervené zvíře­ mládě zaostává v růstu, zvíře má špatnou kvalitu srsti, trpí nechutenstvím, zvracením, průjmy, kašlem, snižuje se jeho obranyschopnost, může dojít až ke neprůchodnosti střeva, neurologickým potížím a úmrtí.

První odčervení provádíme již ve 14 dnech stáří zvířete a dále každých 14 dní až do věku 3 měsíců zvířete a poté každý měsíc až do 6 měsíců stáří zvířete. Odčervování dospělého zvířete provádíme jednou za 3­ – 4 měsíce

Odčervovat je možno jak pomocí tablet tak pomocí pasty (toto řešení používáme především u koťat a štěňat kvůli jeho snažší aplikaci). Další možností je forma spot­-on (kapka za krk).

Ochrana proti vnějším parazitům

Nejčastější vnější parazité psů a koček jsou blecha, klíště, svrab, trudník, veš, všenka, dravčík…

Je potřeba si uvědomit, že ani zvíře, které nechodí ven, není stoprocentně chráněno. Blechy se vyskytují celoročně a jsou nejčastější příčinou svědivosti u zvířat. Způsobují alergie na bleší kousnutí a jsou přenašečem tasemnice psí (Dipylidium caninum). Klíšťata jsou významní přenašeči lymské boreliózy, anaplasmózy, ehrlichiózy a klíšťové encefalitidy.

Ochrana je možná formou spot­-on (kapka za krk), spreje, obojků, tablet.

Přijďte se k nám poradit, společně najdeme optimální řešení pro vašeho miláčka.

(zpět na stránku všech služeb)